Город Львов
Достопримечательности, новости, события, погода, работа, недвижимость и т.д.
Главная » Статьи » Афиша города

Врошоп У Львов Карта
врошоп у львов карта

Преображенська церква

Дата заснування. 1906 рік

Початок роботи.

Особливості місця

Поміж вікнами знаходяться постаті апостолів на високих п’єдесталах. Вони зображені у повний зріст зі знаряддям свого мучеництва чи іншими атрибутами. Автором фігур був професор архітектури Леонард Марконі (1892 р.) У 1923 р. у цій церкві вперше в Галичині відбулося богослужіння українською літературною мовою.

В найновішій історії Львова церква відома тим, що була першим храмом, який повернула собі у власність Українська греко-католицька церква (УГКЦ) в 1989 році.

29 квітня 1906 року храм було освячено Преосвященним Митрополитом Галицьким Андреєм Шептицьким, Єпископом Перемишльським Константином Чеховичем та Єпископом Станіславівським Григорієм Хомишином. Він став оплотом національної свідомості українців на відміну і протиставлення Народному Дому, який був осередком москвофільства. Власне й через це, майже всю важливу роботу після Гавришкевича, виконували іноземні фахівці, незважаючи на те, що у Львові було багато своїх. Народний Дім у такий спосіб виражав свою ворожість до прогресивного українського руху, в якому були передові галицькі митці.

6 січня 1919 року під час українсько-польських боїв за Львів у стіну церкви зі сторони вулиці Корнякта влучив снаряд, однак вибуху не сталось. В пам'ять про це снаряд було вмуровано у стіну та зроблено підпис «6.1.1919». Кладку навколо снаряду непотиньковано. В середині 1990-х років під час ремонтних робіт було стерто цифру шість й одиницю, і залишено лише рік. 1999 року напис відновлено, однак з невідомих причин тепер там зазначено «5.1.1919»

У 1948 році на вулиці Краківській, перед Преображенською церквою був застрелений керівник ініціативної групи з переходу греко-католиків у підпорядкування православного Московського патріархату о. Гавриїл Костельник. Радянська пропаганда звинуватила в його вбивстві підпілля ОУН. Хоча не виключено, що сталінські спецслужби самі прибрали небажаного свідка ліквідації УГКЦ.

Преображенська церква першою у Львові повернулася до УГКЦ. 29 жовтня 1989 року, в неділю, священик Преображенської церкви о. Ярослав Чухній з благословення Львівського єпископа катакомбної УГКЦ Володимира Стернюка оголосив під час Літургії молитву за Святішого Вселенського Архієрея Івана Павла Другого Папу Римського і Блаженнішого патріарха Мирослава Івана і преосвященнішого архієпископа і митрополита Володимира Стернюка. Після Служби Божої о. Ярослав зачитав заяву до владики Володимира Стернюка з проханням прийняти його з вірною паствою в лоно Греко-Католицької Церкви. Отця Чухнія підтримала більшість парафіян та інші священики катакомбної церкви. Увечері 29 жовтня та в наступні дні та ночі у храмі залишались як сторожа до сотні греко-католиків. Цілодобові чатування тривали кілька місяців.

Преображенська церква. Як добратися?

Якщо Ви потрапили у Львів на залізничний вокзал:

трамвай №: 1, 6, 10.

маршрутне таксі №: 29, 31.

Контакти

м. Львів, вул. Краківська № 21

&thinsp Погода

На місці, де нині стоїть Преображенська церква і комплекс забудувань Народного Дому. в оточенні вулиць Вірменської, Рутовського (нині вул.Театральної), Краківської і Скарбківської (нині вул. Лесі Українки), стояв колись скасований Йосифом II костел і монастир Тринітаріїв 1729 року. Після бомбардування міста у 1848 році австрійський цісар Франц Йосиф І віддав руїни монастиря українцям Львова, які тут збудували Народний Дім, а згодом і Преображенську церкву, яку завершено у 1906 році за планами архітектора С. Гавришкевича і передано до публічного використання як другу міську церкву.

Ця псевдоренесансна будівля, архітектуру якої до певної міри зв'язували великі ще руїни тринітарського костелу, окрім просторості, нічим особливим не вирізняється. Стіни неполіхромовані, а внутрішнє оздоблення церкви творить класичний, створений під оглядом канонічної схеми іконостас кисті Копистинського, запрестольний образ Преображення, за Рафаелем, картини Мойсей і Христос під стовпом – найкращі твори Корнила Устияновича, та Серце Ісусове – стилізована ікона малярів Федюка й Осінчука.

Вікна закривають позбавлені смаку фабричні вітражі . Гарний різьблений крилос та амвон з медальйонами євангелістів. Завдяки своїй просторості і розташуванню Преображенська церква стала своєрідним новим осередком українського Львова.

Джерело: Голубець М. Львів: Провідник. - Жовква, 1925.

Преображенська церква першою у Львові повернулася до УГКЦ: 29 жовтня 1989 року на недільній літургії священик храму отець Ярослав Чухній з благословення Львівського єпископа катакомбної УГКЦ Володимира Стернюка оголосив молитву за Святішого Вселенського Архієрея Івана Павла II Папу Римського, Блаженнішого патріарха Мирослава Івана і преосвященнішого архієпископа і митрополита Володимира Стернюка та зачитав заяву-прохання про прийняття парафії до Української Греко-Католицької Церкви. Сьогодні це храм Преображення Господнього, приналежний до УГКЦ.

Опрацювала Катерина Судин

Музей Народної архiтектури та побуту (Шевченкiвський гай) Музеї

Скансен (музей просто неба або село-музей) на Кайзервальді був відкритий у 1971 році. Ідея створення цього музею належить відомому українському вченому Іларіону Свєнціцькому, який ще у 30-х роках ХХ сторіччя започаткував роботу зі створення музею просто неба. Тоді вдалося перевезти до Львова лише один експонат — Миколаївську церкву з с. Кривка. У 1966 році за ініціативою працівників Музею етнографії та художнього промислу розпочалися конкретні роботи, було створено відділ народного будівництва, який у 1971 році й був реорганізований у Музей народної архітектури і побуту.

Експозиція музею налічує близько 120 пам’яток народної архітектури із західних регіонів України. Окрім того у постійній експозиції та сховищах музею знаходиться близько 20 тисяч предметів щоденного побуту і ужиткового мистецтва.

Територія музею площею 60 га умовно розділена на шість етнографічних зон. Кожна зона — це міні-село, що складається з 15 — 20 пам’яток народної архітектури. У житлових та господарчих приміщеннях розміщено предмети домашнього повсякденного вжитку, сільськогосподарський реманент, транспортні засоби та ремісничий інструмент. Шість таких міні-сіл мають назви: «Бойківщина», «Лемківщина», «Гуцульщина», «Буковина», «Поділля» і «Львівщина».

Вартість квитків: дорослі – 5,00 грн.

Вихідні у Львові. Що подивитись за 2 дні?

Цікаві місця Львова, які обов'язково потрібно відвідати

Україна знаменита своїми пам ятними місцями. Кожне місто тут унікальне. Історія вказує на славнозвісне місто Лева, де варять смачне пиво, готують ароматну каву і частують найкращим шоколадом. Проте цей список далеко не повний, адже тут чимало цікавих будинків, парків, галерей, кав ярень, музеїв тощо.

Майстерня Шоколаду

Будинок вчених

Кав’ярня-книгарня Львівська копальня кави

Палац Потоцьких

Кафе Штрудель Хаус

Музей народної архітектури і побуту Шевченківський гай

Ресторан Криївка

Парк Высокий замок

Личаківський цвинтар

Латинська катедра

Отзывы Вопросы (0)

Городской портал Львова (сайт Львов ) - новоти компаний, афиша, справочник предприятий, карта Львова, погода, скидки, акции, карта пробок!

Знайдено 7 вакансії експедитором у Львові

Список обов'язків для роботи експедитором достатньо довгий і різноманітний. Все залежить від специфіки компанії і його власної кваліфікації. На базі щоденно виконуваної на підприємстві роботи кожен Експедитор отримує свій унікальний досвід і практичні навики. Також багато що залежить не тільки від сфери діяльності компанії, але і від її розмірів. Адже чим менше компанія, тим більше завантажений Експедитор, часто додатковою роботою, яка тільки побічно пов'язана з професією.

Зареєструйтесь і використовуйте всі можливості порталу Jobs.ua. Додайте своє резюме в підрубрику Експедитор у Львові і підпишіться на розсилку або RSS-стрічку свіжих вакансій вибраної спеціалізації.

Якщо у вас є час і бажання отримати додаткові знання для роботи експедитором, перегляньте курси професій і підвищення кваліфікації вузи України. які пропонують другу вищу освіту і програми навчання і стажування за кордоном.

Якщо вас цікавить робота експедитором не тільки у Львові і/або ви готові на переїзд, шукайте вакансії по всіх містах України:

Источники: http://stezhkamu.com/places/96_preobrazhenska_cerkva, http://drymba.net/uk/1036865-preobrazhenska-tserkva-lviv, http://v.lviv.ua/catalog/kulture/museum/muzey-narodnoyi-arhitekturi-ta-pobutu-shevchenkivskiy-gay.html, http://lviv.glo.ua/podborki/vihidni-u-lvovi-scho-podivitis-za-2-dni.html, http://www.jobs.ua/ukr/vacancy/transport_autoservice/ekspeditor/lvov/

Категория: Афиша города | Добавил: lvov-32 (28.08.2015)
Просмотров: 560 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar