Город Львов
Достопримечательности, новости, события, погода, работа, недвижимость и т.д.
Главная » Статьи » Архив

Вшанування Пам Ят Жертв Голодомору У Львов
вшанування пам ят жертв голодомору у львов

На вшанування пам'яті жертв Голодомору у Львові виплатять матеріальну допомогу

Щорічно, у четверту суботу листопада, яка цьогоріч припадає на 23 число, в Україні відзначають День пам'яті жертв голодоморів. З цієї нагоди управлінням соціального захисту Львівської міської ради буде виплачено одноразову матеріальну допомогу особам, що пережили Голодомор 1932-1933 років - мешканцям м. Львова, які перебувають на обліку у відділах соціального захисту. Повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Допомогу отримають 209 осіб, в розмірі по 200 грн. На ці потреби в бюджеті міста передбачили кошти в сумі 41,8 тис. грн.

«Щорічно ми намагаємось вшановувати людей, які по велінню долі стали очевидцями трагічних сторінок нашої історії, які мали місце в 1932-33 роках, на території сучасної України. Ця виплата є радше символом пам’яті про ці події. І цьогоріч її отримають 209 людей, що більше ніж у минулому році, тоді це було 116 отримувачів. Це свідчить про те, що львів’яни зголошуються, й готові ділитись спогадами, й просвітити громадськість про правдивість цих подій», - каже заступник начальника управління соціального захисту Львівської міської ради Наталія Кузяк.

Відповідно до Указу Президента України від 31.10.2000 року щорічно у четверту суботу листопада в Україні відзначають День пам'яті жертв Голодомору та політичних репресій. Згідно оприлюднених даних, остаточна кількість людських втрат України від Голодомору 1932-1933 рр. складає 10 млн 63 тис. осіб. З цих втрат 3 млн 941 тис. людей померли безпосередньо від голоду і 6 млн 122 тис. - складають ненароджені.

Жертв голодоморів вшановують у Львові

22 листопада у Львові вшановують пам’ять жертв голодоморів. Буде покладання композицій з пшеничних та житніх колосків до Пам’ятного знаку жертвам Голодомору та політичних репресій (пр Чорновола).

Також на площі біля пам’ятника Тарасу Шевченкові відбудеться екуменічна панахида за загиблими під час голодоморів, загальнонаціональна Хвилина Мовчання та запалення свічок і лампадок.

Увесь день відбуватимуться поминальні Служби Божі у всіх храмах Львова. У цей день приспустять Державний Прапор України з чорною стрічкою.

Усім рекомендують обмежити проведення розважальних заходів.

Громадські активісти планують проведення мовчазної ходи із лампадками вулицями міста. Хода проходитиме за таким маршрутом: площа перед пам’ятником Степану Бандері, вул Ст. Бандери, вул П. Дорошенка, пр Свободи. Закінчення ходи та віче відбудуться на площі перед пам’ятником Тарасу Шевченкові. Після віча учасники ходи викладуть лампадки на площі перед пам’ятником Тарасу Шевченкові. Захід триватиме з 18.00 до 20.00.

Програма:

15.10 – покладання композицій з пшеничних та житніх колосків до Пам’ятного знаку жертвам Голодомору та політичних репресій, запалення лампадок (пр Чорновола)

15.30 – початок жалобних заходів у зв’язку з вшануванням пам’яті жертв голодоморів (пр Свободи, площа біля пам’ятника Тарасу Шевченкові)

15.40 – проведення екуменічної панахиди за жертвами голодоморів 1921-1922, 1932-1933, 1946-1947 років в Україні (пр Свободи, площа біля пам’ятника Тарасу Шевченкові)

16.00 – загальнонаціональна Хвилина Мовчання

16.01 – лунають дзвони у всіх церквах Львова

16.02 – початок акції Засвіти свічку (пр Свободи, площа біля пам’ятника Тарасу Шевченкові).

У Львові вшанували пам’ять жертв Голодомору

14:55

Львів пам’ятає. Цього тижня напередодні Дня пам’яті жертв голодоморів, який щорічно вшановують у четверту суботу листопада (цьогоріч 23 листопада), в місті проходять різноманітні заходи по вшануванню пам’яті за людьми, які постраждали внаслідок Голодомору 1932-33 років.

Так, в четвер, 21 листопада, управління соціального захисту Львівської міської ради спільно із середньою школою № 38 організували та провели вечір-реквієм, який відбувся в приміщенні актової зали районної адміністрації Шевченківського району. На заході були присутні львів’яни, які в період 1932-33 рр. жили на території Голодомору (очевидці цих подій), в ході якого відбулась спільна молитва, тематичні виступи учнів СШ № 38 у супроводі відеоряду архівних зйомок цих років.

— Події 1932-33 років, на території сучасної України залишили фатальний слід в історії нашої держави, так як фактичні мільйонні жертви українців в ці роки призвели до втрати понад 10 млн. українців із урахуванням ненароджених поколінь. Це велика трагедія українського народу, наш обов’язок пам’ятати і шанувати пам’ять. — Наталя Федорович, управління соціального захисту Львівської міської ради

Слід нагадати, що відповідно до розпорядження міського голови, управління соціального захисту Львівської міської ради виплатить одноразову матеріальну допомогу 209-ти особам, що пережили Голодомор 1932-1933 років — мешканцям м. Львова, в розмірі по 200 грн.

ВАЖЛИВО! Цієї суботи, 23 листопада, на площі біля пам’ятника Т. Шевченкові (проспект Свободи) о 15:30 год. відбудеться «Акція пам’яті жертв Голодомору» (о 16:00 год. загальнонаціональна хвилина мовчання). Довідка

У листопаді 2003 року 58-ма сесія Генеральної асамблеї ООН ухвалила «Спільну заяву з нагоди 70-ої річниці Великого голоду 1932–1933 років», де він визнавався національною трагедією українського народу. За ухвалення Спільної заяви проголосували 64 держави-члени ООН, у тому числі Росія.

23 жовтня 2008 року Європарламент визнав Голодомор в Україні злочином проти людства і висловив співчуття українському народу.

28 квітня 2010 року Парламентська асамблея Ради Європи схвалила резолюцію про вшанування пам'яті загиблих в результаті голоду 1932–1933 рр. в Україні та інших республіках колишнього Радянського Союзу, вшанувавши пам'ять загиблих від голоду і засудивши жорстоку політику сталінського режиму. ПАРЄ також зазначила, що «в Україні, яка постраждала найбільше від насильницької колективізації, Голодомор був визнаний геноцидом рішенням Верховної Ради».

Про це повідомили у Львівській міській раді

На Львівщині відбудуться заходи до Дня пам'яті жертв голодоморів (програма)

22 листопада Львівщина відзначає День пам#39 яті жертв голодоморів. Впродовж дня у всіх храмах Львова та області відбудуться поминальні Служби Божі за жертвами голодоморів.

Програма заходів:

15.10 – 15.20 - покладання композиції з пшеничних та житніх колосків до Пам ятного знаку жертвам Голодомору та політичних репресій, запалення лампадок

15.40 – 15.59 - проведення екуменічної панахиди за жертвами голодоморів 1921-1922, 1932-1933, 1946-1947 років в Україні

16.00 – 16.01 год - загальнонаціональна Хвилина Мовчання

16.01 - початок акції Засвіти свічку!

Вшанування пам'яті жертв Голодомору

Президент Віктор Янукович для вшанування пам'яті жертв голодоморів в Україні, забезпечення належної організації та проведення у році заходів у зв'язку з 80-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні наказав уряду створити організаційний комітет.

Про це йдеться в указі № 430/, який оприлюднили на офіційному сайті президента.

План передбачає проведення 23 листопада жалобних заходів у Києві та інших населених пунктах України, організацію в населених пунктах України тематичних виставок архівних документів, фотоматеріалів, творів мистецтва та літератури, проведення у навчальних закладах, військових частинах, закладах культури заходів, присвячених ушануванню пам'яті жертв голодоморів в Україні.

Крім того, уряд зобов язаний ужити заходів щодо прискорення спорудження у місті Вашингтоні (США) пам'ятника жертвам Голодомору, забезпечити за участю НАН України підготовку та реалізацію програми досліджень теми голодоморів першої половини XX століття в Україні.

На території України 23 листопада року приспустити Державний Прапор України, обмежити проведення розважальних заходів, внести відповідні зміни до програм радіо та телебачення , – йдеться в указі, передає Тиждень.

Раді міністрів Криму, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям наказано розробити і забезпечити виконання регіональних планів заходів, зокрема забезпечити покладання у День пам'яті жертв голодоморів траурних вінків та композицій із житніх і пшеничних колосків до пам'ятних знаків, місць поховань жертв голодоморів, ушанування пам'яті померлих хвилиною мовчання, проведення інших скорботних заходів, належне впорядкування місць поховань жертв голодоморів.

Водночас МЗС повинне забезпечити проведення відповідних заходів за кордоном та організувати тематичні виставки у приміщеннях парламентів, урядів іноземних держав і міжнародних організацій, а також сприяти представникам української громадськості за кордоном у проведенні заходів із вшанування пам'яті жертв голодоморів в Україні. Державний комітет телебачення і радіомовлення України має сприяти широкому висвітленню в державних ЗМІ заходів, що проводитимуться у зв'язку з 80-ми роковинами Голодомору.

Источники: http://galinfo.com.ua/news/146755.html, http://lv.20minut.ua/Kult-podii/zhertv-gholodomoriv-vshanovuyut-u-l-vovi-10425104.html, http://zunr.info/news//11/22/28216-u-l-vovi-vshanuvaly-pam-yat--zhertv-golodomoru.html, http://loda.gov.ua/news?id=14193, http://figaro.lviv.ua/article/vshanuvannya-pamyati-gertv-golodomoru/

Категория: Архив | Добавил: lvov-32 (18.09.2015)
Просмотров: 866 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar