Город Львов
Достопримечательности, новости, события, погода, работа, недвижимость и т.д.
Главная » Статьи » Избранное

Вси Святи Украинского Народу Церква Львов
вси святи украинского народу церква львов

Монастир св. Климентія (м.Львів)

У 1937 р. митрополит Андрей Шептицький вже вкотре виявив щедрість щодо редемптористів Львівської Віцепровінції: майже в самому центрі Львова вони відкрили свій новий дім на вулиці Зибликевича, 30 (сьогодні Івана Франка, 56), посвятивши його під опіку св. Климентія. До посілості входили великий будинок з городом і церква Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії. Канонічне затвердження нового дому редемптористи отримали від Генерального уряду 4 грудня 1937 р.

Ця посілість спочатку була власністю Львівського Ставропігійного братства. У 1881 р. там оселилися Сестри Василіянки вони відкрили гімназію для дівчат, яка діяла з перервами до 1933 р. Невдовзі дім було розбудовано, а Львівський митрополит Сильвестер Сембратович добудував у 1885 р. невелику церкву, яка служила вірним тієї частини Львова.

В 1893 р. у церкві було встановлено ікону Матері Божої Неустанної Помочі. Ікона - робота невідомого маляра, намальована на полотні розміром 100 х 150 см. подібна до оригіналу, що в Римі. Завдяки цій іконі дуже зріс приплив вірних до храму.

У 1912 р. митрополит Андрей Шептицький купив василіянкам новий, більший дім на вул. Длугоша, 95, що був розташований неподалік, а власність на вул. Зибликевича перейшла до товариства Народного Дому . В середині тридцятих років організація вирішила продати дім і церкву, яка після Першої світової війни була дуже занедбаною. Саме ці будівлі Митрополит Андрей Шептицький купив і передав редемптористам 18 травня 1937 р.

У 1938 р. отці доклали зусиль, щоб відремонтувати приміщення. 13 листопада 1938 року сам митрополит Андрей Шептицький разом з апостольським візитатором єпископом Миколаєм Чарнецьким та генеральним консультором о. Йосифом Схрейверсом у присутності великої групи редемптористів урочисто посвятив монастир. Водночас святкували Ювілей Віцепровінції. У провінційному домі із самого ранку було відправлено подячну Святу Літургію.

Проте працю редемптористів перервала Друга світова війна. У 1939 році при першій більшовицькій окупації, оо. Редемптористів було прогнано з Волині, а разом з ними також і Кир Миколая Чарнецького. Тому він був змушений оселитися у Львові в монастирі по вулиці Зибликевича, 30, де 11-го квітня 1945 року був арештований агентами НКВД. Монастир і церква потрапили до рук комуністичної влади. Від 1946 до 1959 р. дім був власністю облпарткому пізніше монастирський комплекс зайняла турбаза Львівська закритого акціонерного товариства Львівтурист і володіла ним до 1992 р. На той час із церкви зробили кафе з готелем на другому поверсі, а в монастирському домі розмістили бухгалтерію.

Влітку 1992 р. Провінційна рада Львівської провінції редемптористів звернулася до міської ради народних депутатів м. Львова з проханням повернути монастирські споруди й прилеглу ділянку. У 1993 р. під дверима колишнього храму Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії почалися Богослужіння вірних УГКЦ, які відправляв о. Михайло Залізняк, ЧНІ. У червні 1993 р. відповідальним за дім та його ремонт призначено о. Михайла Якимця, ЧНІ. У серпні того самого року рішенням Представника Президента України у Львівській області монастирський комплекс повернено Львівській провінції редемптористів.

24 грудня 1996 року Державний комітет України у справах релігії зареєстрував монастир св. Климентія як релігійну організацію Української Греко-Католицької Церкви. Після тривалих ремонтних робіт відновлено монастирський храм в честь Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці, де регулярно відбуваються Богослужіння, а в домі розмістився Провінційний уряд Львівської провінції Згромадження редемптористів.

На даний час при храмі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці діють такі спільноти:

Архибратство Матері Божої Неустанної Помочі

Метою Архибратства є вшанування Пречистої Діви Марії під іменем Матері Божої Неустанної Помочі, щоб за її заступництвом вимолити собі потрібних ласк, а особливо ласки доброї смерті. Почитати її частим прийняттям Євхаристійного Христа.

Відповідальний за спільноту: п. Євгенія, к. тел. 099-02-06-388

Матері в молитві

Молитись за своїх дітей і дітей цілого світу, за потреби Церкви і українського народу. Вчимося бути добрими, люблячими, бачити Ісуса в кожній людині, випрошуючи благодаті все більшого розуміння волі Господа стосовно нашого життя і наших дітей.

… Звірся на Господа всім твоїм серцем, не покладайся на власний розум. (Прип. 3.5.)

Відповідальний за спільноту: п. Ліда, к. тел. 097-47-97-459

Молодіжна спільнота «Quo vadis?»

Це спільнота молодих людей які разом читають Святе письмо, подорожують, відвідують святі місця, співають, танцюють, спілкуються на духовні теми, приймають участь у реколекціях, виготовляють стрітенські свічки, приводять Святого Миколая до дітей, колядують Різдвяним вертепом, розважають над страстями Христа у Великий піст. Та багато іншого.

В спільноті кожен зможе навчитися чогось нового, віднайти себе і Господа в собі, знайти дружню та духовну підтримку, реалізувати свої ідеї.

Зустрічі відбуваються щочетверга о 19:00.

Катехизація

При храмі НЗПБ проводиться катехизація дітей у 3-х вікових групах: підготовка до Урочистого Св. Причастя для дітей 5-7 років і дві групи продовження катехитичної науки для старших дітей.

Розпорядок богослужінь у храмі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці.

6:15 – Утреня

7:00 – Свята Літургія (за упокій)

Церква Святого Андрія у Львові

Адреса: пл. Соборна 3А, м. Львів 79000

Храм Святого Андрія від 1990 р. є греко-католицькою парафією, в якій служать отці василіани. Давніше це був однойменний римо-католицький костел при монастирі ордену бернардинів, які з 1460 р. облаштувалися у Львові.

Сучасний монастирський комплекс почали споруджувати ще на початку XVII ст. за задумом ченця Бернарда Авелідеса і за проектом архітектора-італійця Паоло Домінічі. А роботами керували архітектори Павло Римлянин та Амвросій Прихильний, пізніше – Андрій Бемер. У 1630 р. було завершено всі будівельні та оздоблювальні роботи.

Сучасного вигляду церква Святого Андрія набула у першій половині ХVІІІ ст. Тоді було встановлено 16 вівтарів: головний – св. Яна з Дуклі, а далі Пресвятої Богородиці Антонія Падевського архангела Михаїла Розп’ятого Христа св. Петра з Алькантари св. Теклі св. Андрія Первозванного св. Йосифа Обручника св. Івана Капістрана св. Анни, дочки Фануїла, пророчиці св. Франциска св. Станіслава з образом св. Варвари трьох Царів св. Івона св. Бернарда. Крім того, у 30-40-х рр. ХVІІІ ст. було споруджено дзвіницю та Криницю св. Яна з Дуклі (на місці первісного поховання святого).

Після церковної реформи, яку на зламі ХVІІІ–ХІХ ст. проводила влада Австрійської імперії, бернардинський монастир було ліквідовано, а в ньому поміщено архів. Костел став парафіяльним. 17 травня 1876 р. у ньому прийняв перше Святе Причастя майбутній Митрополит Андрей (Шептицький).

Під час радянської окупації костел був недіючим. У 1990 р. отці василіани зареєстрували тут греко-католицьку парафію Святого Андрія. У монастирському домі сьогодні розміщений Центральний державний історичний архів України.

12 грудня 1990 р. напередодні храмового празника Святого Андрія, до церкви було урочисто внесено Деревнянську чудотворну ікону Богородиці. Ця ікона свого часу була святинею Жовківського василіанського монастиря. У 1948 р. чернець-василіанин Антоній Масюк перевіз її до Крехова, а пізніше врятував від рук атеїстів (витягнув з вогню, коли ті спалювали реліквії Крехівського монастиря) і переховував упродовж 40 років.

До речі, перше чудо перед іконою Страждальної Матері Божої сталося 1786 р. в с. Деревня на Жовківщині, коли прозрів п’ятирічний хлопчик, який був сліпим від народження. Це відбулося на свято Успіння Пресвятої Богородиці, коли після багаторічних молитов-благань батьків, хлопчик раптом вигукнув: «Яка гарна Мати Божа!» А в часи комуністичного лихоліття на Благовіщення була оздоровлена від невиліковної хвороби донька місцевого атеїста.

27 червня 2001 р. Святіший Отець Іван Павло II під час своєї Архиєрейської Святої Літургії у Львові 27 червня 2001 р. коронував Деревнянську чудотворну ікону Матері Божої. Сьогодні до цієї ікони горнуться тисячі побожних людей з молитвами-благаннями і молитвами-подяками за ласки Пресвятої Богородиці, які сходять на всіх, хто з вірою і надією приходить до Неї. 11 грудня 2010 р. храм святого Андрія збагатився ще однією реліквією – мощами свого духовного покровителя апостола Андрія Первозванного, які привіз із Рима єпископ Іриней (Білик), канонік Папської базиліки Санта Марія Маджоре у Ватикані.

[nggallery id=31]

Вас це може зацікавити:

Храм Всіх Святих Українського народу у м. Львові відзначає престольне свято

У четверту неділю по Зісланні Святого Духа Українська греко-католицька Церква відзначає празник Всіх Святих Українського народу. Таких Святих є дуже багато, серед них #8211 святі рівноапостольні великі князі і просвітителі української землі Володимир та Ольга, засновники українського монашества преподобні Антоній і Феодосій, світочі побожності, миру, смирення, справедливості та непротивлення злу страдники Борис і Гліб, подвижник церковного єднання священномученик Йосафат, преподобна Йосафата (Гордашевська) а також інші численні ісповідники віри та священномученики українського народу.

У Львові храмове свято в цей День відзначає Церква Всіх Святих Українського народу (вул. Симона Петлюри, 32), що знаходиться на перетині вулиць Симона Петлюри та Олени Кульчицької. Настоятель храму #8211 о. Володимир Ольшанецький.

Це доволі новий храм. Перше богослужіння в ньому було проведено 9 липня 2006 року. Збудовано його за проектом архітектора Лариси Скорик. Перший камінь було закладено та освячено влітку 1993 року. Спочатку на тому місці постала каплиця, а з 1996 року розпочалось будівництво церкви. Наприкінці 2009 — початку 2010 було встановлено іконостас, автором якого став студент IV курсу кафедри сакрального мистецтва Львівської академії мистецтв А. Сивак.

Під час отримання почесної відзнаки «Золоті Герби міста Львова» у серпні року о. Володимир Ольшанецький розповів про особливості храму Всіх Святих Українського народу: «Хоча це один з нових храмів, але я сподіваюся, він йтиме поряд зі старовинними. В нас також буде багато відвідувачів, тому що його архітектура досить незвичайна, новітня. Так у храмі аж чотирнадцять куполів».

Редакція сайту «Духовна велич Львова» вітає парафіян та настоятеля храму Всіх Святих Українського народу із престольним празником. Бажаємо Божого благословення, наснаги до розбудови храму і парохії, хай заступництво всіх святих українського народу пошле мир і спокій вашим родинам та усій нашій державі.

Для мирян парафії розклад Богослужінь на 06 липня – день вшанування пам’яті Всіх Святих Українського народу

07:00 – Божественна   Літургія

11:00 – Святкова Божественна   Літургія

13:00 – Божественна   Літургія

Піст це не новітній винахід, але скарб по батьках.

Усе, що давнє, гідне похвали.

Пошануй же стародавність посту!

Він такий давній, як саме людство

(Святий Василій Великий. Про піст, 1)

ВСТАНОВЛЕННЯ Й ТРИВАННЯ

Святі Отці Церкви мають до встановлення святого посту найбільшу пошану й найкращі похвали. Святий Василій Великий (329-379) про давність встановлення посту каже: Нехай буде мені вільно знову звернутися до історії і пригадати, що піст дуже давній і те, як усі святі дуже берегли його, наче яку спадщину по батьках, що її переказував батько синові. Так то цей скарб через безперервне передання дійшов аж до нас (Про піст, І). — Тож погляньмо на розвій і час тривання цього духовного скарбу нашої Церкви.

Пастирське послання на Великий піст року

Пастирське послання Блаженнішого Святослава на Великий піст року

Високопреосвященні та Преосвященні владики! Всесвітліші, високопреподобні та всечесні отці! Дорогі в Христі брати і сестри!

Великий піст – це особливий період літургійного року, час духовного пробудження і очищення. Сам Господь спонукає нас до особливої уваги та роздумів над особистим життям, нашим ставленням до Бога і ближнього запрошує нас перевірити, наскільки правильно ми переживаємо ті історичні обставини, в яких нам доводиться проходити цьогорічний шлях Великого посту.

Наше ставлення до Бога ми, християни, називаємо вірою. Живучи в повній довірі до Бога та досвідчуючи Його діяльну присутність у нашому житті через молитву, ми знаходимо в Ньому джерело надії – стаємо сильні Його силою та відроджуємося в Його любові. Жити з вірою в Бога – означає постійно оновлюватися. Зокрема, упродовж великопісної мандрівки ми повинні пережити «духовну реформу-оновлення» – навернення до Бога.

Це навернення ми традиційно називаємо покаянням: скеруванням усіх думок, бажань і сподівань до Бога, відновленням здатності до боротьби зі злом, підсиленням опору неправді. Справжнє покаяння має не лише глибоко внутрішній характер та стосується не тільки наших особистих стосунків із Богом. Подібно як гріх поширює навколо нас смерть і руїну, наше навернення до Творця має здатність благодатно впливати на все наше суспільство. Ось чому піст – період навернення, покаяння і молитви – ми називаємо часом відродження, відновлення та зцілення віруючої людини, а через неї всього суспільства – силою і діянням Святого Духа.

«Немає справжнього посту й молитви без милостині, як також не можна любити Бога, не зауважуючи болю ближнього»

Відвідини парафіян з нагоди свята Богоявління

Христос рождається!

Дорогі у Христі, брати та сестри!

Хочемо вас повідомити, що з 19 січня по 13 лютого (з 18:00 до 21:30) відбуваються відвидини священниками нашого храму помешкань парафіян для уділення Божого благословення з нагоди свята Богоявління, в народі відомого як Йордан чи Водохреща.

Бажаємо, щоб в кожній вашій сім’ї через благословення священнослужителя, Господь дарував у щасті, здоров’ї, довголітті, любові та мирі прожити не лише цей рік, але й усе життя.

Біблійний гурток

Христос рождається!

Дорогі у Христі!

Хочемо повідомити, що після зимових канікул, Біблійний гурток при парафії знову «повертається до роботи». У зв’язку з цим всіх бажаючих вивчати Святе Письмо та пізнавати глибше Слово Боже запрошуємо на щотижневі зустрічі, які відбуватимуться щовівторка о 19:00 в Першому катехитичному класі (клас над паламаркою / можна дізнатися у паламаря).

Источники: http://www.cssr.lviv.ua/about/monasteries/klymentiya-lviv/, http://pilgrimage.in.ua/tserkva-svyatoho-andriya-u-lvovi/, http://velychlviv.com/hram-vsih-svyatyh-ukrayinskogo-narodu-u-m-lvovi-vidznachaye-prestolne-svyato/, http://www.allsaints.lviv.ua/

Категория: Избранное | Добавил: lvov-32 (12.09.2015)
Просмотров: 801 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar