Город Львов
Достопримечательности, новости, события, погода, работа, недвижимость и т.д.
Главная » Статьи » Новое

Все Як Барбо Львов
все як барбо львов

Як купити квартиру на вторинному ринку

Червень 2, | Автор: Роман Шпирка

Звернемо увагу на квартири, які вже комусь належали, тобто на вторинний ринок.

Рекомендація № 1. визначитеся, Ви робите все самі або за допомогою ріелтора.

Тут, звичайно, вирішувати Вам, але якщо це перша угода, краще не ризикувати. Аж надто багато тонкощів #8211 чого варта тільки перевірка так званої чистоти квартири. Позбавити від цього головного болю можуть агентства нерухомості, в яких є не тільки штат ріелторів, а й юридичний відділ. Супровід всієї угоди #8211 процес не дешевий, тому, якщо грошей все-таки шкода, можна користуватися окремими послугами, найняти юриста для укладення договору купівлі-продажу або оцінки чистоти квартири. Але юрист повинен бути не простий, а спеціалізується на операціях з нерухомістю.

Ціна питання: за супровід всієї угоди агентства зазвичай беруть від 2 #8211 5% вартості квартири, включаючи і послугу з підбору варіантів, і перевірку на юридичну чистоту. Втім, практика показує, що торг доречний майже завжди. Разом з тим, важливо пам#8217 ятати, що є все ж межа, нижче якого ріелтор не піде для роботи за угодою.

Необхідні документи: договір з агентством / юридичною компанією, в якому прописані права та обов#8217 язки сторін, порядок оплати та розірвання договору, санкції за порушення договору сторонами.

Рекомендація № 2: вирішіть, чи підходять Вам варіанти з альтернативними угодами

Альтернативна угода #8211 по суті, обмін квартирами за допомогою угоди купівлі-продажу. Наприклад, сім#8217 я розмінює трикімнатну квартиру на однокімнатну та двокімнатну квартири. У свою чергу власники однокімнатної квартири шукають трикімнатну або двокімнатну з доплатою #8230 і т. д. Як правило, продаючи житло, люди прагнуть купити нове, не зв#8217 язуючись з готівкою. На готівковий розрахунок погоджуються зазвичай ті, хто дуже потребує його, або ті, хто збирається їхати з міста або з країни взагалі. На жаль, у #8220 альтернативного#8221 варіанту є істотні мінуси.

По-перше, непередбачувані терміни: потрібно вибудувати ланцюжок так, щоб всі її ланки вибрали саме ту квартиру, яка їм підходить. До того ж на всіх етапах існує ризик розриву ланцюжка: один з учасників може передумати, у іншого виявляться проблеми з документами #8211 і можна починати заново. Пам#8217 ятайте, що, як правило, #8220 альтернативні#8221 квартири через складність і тривалість угоди коштують на 10% дешевше #8220 чистих#8221 , чиї власники розраховують отримати валізку грошей.

Рекомендація № 3: виберіть квартиру

Все починається з вибору району, в якому Ви хочете жити. Не надто довіряйте спогадам про улюблені з дитинства місця #8211 швидше за все, Ви там просто прогулювалися і точно не звертали уваги на кількість дитячих садків, шкіл і магазинів. Через Інтернет в базі нерухомості вивчіть ціновий діапазон виставлених квартир і, переконавшись, що є з чого вибрати по Вашому бюджету, ще раз прогуляйтеся по улюблених районам, бажано в годину пік. Повірте, Вас можуть чекати розчарування. Нарешті, коли відповідні райони обрані, приступайте до ретельного моніторингу пропозиції. Будьте готові до того, що якщо Ви шукаєте квартиру в базах Інтернету, в 99% випадків Ви потрапите на посередників.

Рекомендація № 4: перевірте обраний варіант

Нарешті, Ви знайшли варіант який Вас найбільше влаштовує. Не поспішайте. Якщо Ви були на першому перегляді з ріелтором #8211 не полінуйтеся і відвідайте будинок ще раз. Агенти, якими б порядними людьми вони ні були, в першу чергу зацікавлені в угоді. Хто знає, може бути, приїхавши самостійно, Ви розглянете не помічені раніше деталі, які саме Вам рішуче не підходять. Непогано буде поговорити з сусідами. У невимушеній бесіді можна дізнатися багато цікавого: чи є в під#8217 їзді люди зі шкідливими звичками, чи безпечно залишати машину у дворі, чи велика черга у дитячий садок, тощо. Може, після цього візиту до перевірки юридичної чистоти квартири справа навіть і не дійде, не кажучи вже про саму операцію.

Якщо все добре, починається найскладніший етап #8211 перевірка історії квартири. Ризик тут великий #8211 можна втратити навіть квартиру, куплену за законом, якщо зявляться спадкоємці. Або, приміром, нинішній власник придбав її у визнаного недієздатним громадянина. Добросовісний набувач (той, хто купує квартиру, дотримуючись усіх вимог закону і не знаючи, що є обставини, що перешкоджають угоді) може розраховувати на деяку компенсацію від держави, але практика її отримання не відпрацьована, а сума все одно буде в кілька разів менше ціни придбаної квартири. Самостійно перевірити історію складно: неспеціаліст в подібних питаннях не знає всіх тонкощів і не має зв#8217 язків у відповідних інстанціях, які дозволять провести перевірку без зволікань.

Необхідні документи: потрібно перевірити правовстановлюючі документи на квартиру (в пошуках можливих обтяжень і для вивчення умов придбання квартири її нинішнім власником) виписки з Єдиного державного реєстру прав на нерухоме майно та угод з ним відомості про зареєстрованих в квартирі громадянах наявність рішень опікунських рад дієздатність учасників попередніх угод з квартирою історію попередніх угод, особливо якщо квартира продавалася кілька разів за короткий проміжок часу

Рекомендація № 5: укладіть угоду

Якщо все чисто, вносите аванс і починайте готувати угоду. Якщо Ви підшукали квартиру, яка продається без альтернативи, для підтвердження серйозності намірів досить буває суми близько 1000 у.о. яка вноситься як передоплата. При альтернативі вноситься аванс, і суми тут фігурують більш суттєві #8211 від 3000 у.о. і вище, зазвичай #8211 близько 5% вартості квартири. До моменту укладення угоди сторони повинні узгодити договір купівлі-продажу. Теоретично саму угоду можна закрити протягом дня: спочатку підписується договір купівлі-продажу, після чого #8211 вже в банку #8211 договір оренди комірки. Далі найголовніше #8211 подача пакету документів для реєстрації переходу права власності. Зазвичай реєстрація договору купівлі-продажу оплачується сторонами навпіл, а от договір переходу права #8211 вже покупцем. Далі залишається тільки чекати, зазвичай не більше двох тижнів.

Необхідні документи: від покупця потрібно тільки ксерокопія всіх сторінок паспорта, а також його оригінал і погоджений договір купівлі-продажу продавець готує решта пакету документів #8211 свідоцтво про реєстрацію права власності, правовстановлюючий документ на квартиру, кадастровий паспорт на квартиру (оригінал), квитанцію про оплату державного мита за реєстрацію, нотаріально завірена згода дружини/чоловіка на вчинення правочину або нотаріальне підтвердження того, що особа у шлюбі не перебуває, виписку з будинкової книги (термін дії #8211 1 місяць), копію паспорта.

Рекомендація № 6: отримаєте ключі

Зазвичай передача ключів здійснюється в той же день, коли БТІ видав зареєстровані договори. Супроводжується це подія, як правило, підписанням акту прийому-передачі квартири, в якому вказується, в якому стані, з якою меблями продавець передає житло покупцеві. У цей же день продавець забирає гроші з банку.

5 головних помилок, які зазвичай здійснює покупець

  1. Неуважно відноситься до збору інформації про будинок і район. Як результат #8211 сусідами виявляються алкоголіки, а шлях до найближчого пристойного магазину займає більше півгодини пішки.
  2. Нехтує допомогою фахівців. Не намагайтеся економити на повноцінній перевірці квартири. Самостійно це зробити можна, особливо якщо досвід покупки вже є, але набагато безпечніше довірити цей момент професіоналу.
  3. Заощаджує на безпеці. Краще не розглядайте варіанти, навіть якщо вони дешевші ринку, з продажем за дорученням, не купуйте квартиру у людей, зареєстрованих в іншому місті. Вибір квартир досить великий, не варто створювати ризик позбутися квартири в майбутньому.
  4. Поспішає з покупкою. Рішення має бути зваженим не піддавайтеся на розмови про швидко зростаючі ціни.
  5. Вносить аванс, ще не перевіривши юридичну чистоту квартири, тому що на цьому наполягає продавець. Не погоджуйтеся на подібні умови #8211 Ви можете передумати, а застава залишиться у продавця.

Як у Львові стати донором крові для постраждалих під час АТО військових

Опубліковано: 23 липня о 19:40 | Переглянули: 2085

Аби подати свої дані до реєстру потенційних донорів крові для Військово-медичного клінічного центру Західного регіону у Львові, треба звернутися у відділ заготівлі крові закладу на вул. Личаківську, 26 або за телефоном: (032) 275-95-00. Наразі крові для поранених на Сході українських вояків у шпиталі достатньо.

У медзакладі вас, за відсутності протипоказів, внесуть у відповідний реєстр і, при потребі, викличуть здавати кров.

Зазначимо, сьогодні прес-служба Львівської міської ради оприлюднила інфомацію про те, що шпиталь терміново потребує крові І групи (Rh–) та ІІ групи (Rh+, Rh–). Натомість у медзакладі запевнили, що наразі крові вистачає. Як тільки виникає потреба – звертаються до людей за реєстром.

Додамо, більшість людей можуть здавати кров, якщо вони не мають протипоказань до донорства, віком від 18 до 60 років і вагою від 50 кг.

За інформацією Асоціації молодих донорів України. готуючись до дачі крові, необхідно дотримуватись таких правил:

Напередодні, ввечері, необхідно повечеряти, при цьому не можна вживати жирну, молочну їжу та напої, які містять алкоголь.

У день дачі крові бажано відпочити, легко поснідати. Не бажано в цей день управляти транспортними засобами через емоційне збудження, яке буває, як правило, у всіх.

За 2 години до та 2 години після дачі крові курити небезпечно і для Вас, і для того, кому попаде Ваша кров.

Перед здачею крові слід регулярно і збалансовано харчуватися, напередодні здачі дотримуйтесь спеціальної дієти, вживати побільше рідини, відмовитись від вживання алкоголю за 48 годин до процедури, утриматись від вживання аспірину, анальгіну і ліків, що містять аспірин і анальгетики, за 72 години до процедури, не курити за годину до процедури, обов#8217 язково виспіться, відпочиньте.

У Львові відкрився відділ у справах Карти поляка Генерального консульства РП

29 березня у Львові на вулиці Сміливих, 5 (бічна від вулиць Бойківської та Сахарова) відкрився відділ у справах Карти поляка Генерального консульства Республіки Польща у Львові. Про це йдеться на сайті Генерального консульства РП у Львові.

Учора, 31 березня, консули, які займаються видачею Карт поляка, ходили по домівках старших людей, які не можуть самі прийти, аби здати документи.

Сьогодні, 1 квітня, вони розпочали приймати документи від громадян у приміщенні відділу у справах Карти поляка Генерального консульства Республіки Польща у Львові

Довідка ЗІКу.

Карта Поляка - це документ, який підтверджує приналежність до польського народу. Власникові Карти поляка належать права, що випливають із Закону «Про Карту поляка», ухваленого сеймом Республіки Польща 7 вересня 2007 року. Цей Закон вступає в дію через 6 місяців від дня публікації у збірці постанов „Монітор Польські”, тобто в кінці березня 2008 року.

Людина, яка має Карту поляка:

може безкоштовно отримати візу на довготермінове перебування у Польщі з можливістю багаторазового перетину кордону Республіки Польща

може легально працювати на території Республіки Польща без необхідності отримання дозволу на роботу

може займатись у Польщі підприємницькою діяльністю на таких самих умовах, як і польські громадяни

- може користуватися у Польщі безкоштовною системою освіти на початковому, середньому та вищому рівнях на таких самих умовах, що й польські громадяни, і водночас, подавати прохання про допомогу та стипендії, призначені для іноземців ,які навчаються у Польщі

- може в нещасних випадках користуватися у Польщі безплатною медичною допомогою на таких самих засадах, що і польські громадяни

- може користуватися по всій території Польщі 37-відсотковою знижкою на залізничні квитки

- може безплатно відвідувати державні музеї у Польщі

- має першочергове право першочергово старатись отримати фінансові засоби,призначені на допомогу полякам з-за кордону, державного бюджету або з бюджетівмісцевих органів самоврядування на рівні гміни.

Отримання Карти не означає надання польського громадянства,визнання права на оселення на території Республіки Польщі, ані права перетинання її кордонів без візи.

Прості правила

Карта Поляка може бути видана особі, яка зараховує себе до Польського Народуі водночас:

- знає польську мову хоча би на початковому рівні і вважає її своєю рідною мовою

- знає і зберігає польські традиції та звичаї

- у присутності консула Республіки Польщі чи вповноваженої ним особи представить письмову декларацію своєї приналежності до Польського Народу

- доведе, що принаймні один з батьків (батько або мати), дідусь чи бабуся або ж прадід та прабабуся (обоє) були польської національності або ж мали польське громадянство.

Або ж надасть письмову довідку від польської або полонійної організації про свою активну участь у діяльності на користь польської мови та культури, або ж польської національної меншини протягом щонайменше трьох останніх років.

Карта тільки для поляків зі Сходу

Карта може бути надана лише особі, що не має польського громадянства або дозволу на проживання на території Республіки Польща і яка є громадянином Вірменії, Азербайджану, Білорусії, Естонії, Грузії, Казахстану, Киргизії, Литви, Латвії, Молдови, Російської Федерації, Таджикистану, Туркменістану, України або ж Узбекистану.

Карта Поляка може також бути видана особі, польське походження якої було підтверджено згідно з правилами Закону «Про репатріацію»від 9 листопада 2000 року.

Карту видає консул Республіки Польща відповідно до місця проживання особи, яка хоче отримати Карту Поляка. Необхідно пам’ятати, що прохання про Карту Поляка подається у письмовій формі. У консульстві не стягується плата за видачу Карти Поляка. Карта

Поляка видається безкоштовно.

У проханні про Карту Поляка необхідно вказати:

- ім’я та прізвище особи, яка подає прохання, дату та місце її народження, стать, адресу

проживання, громадянство, національність, а також громадянство і національність

батьків, дідуся чи бабусі (або ж прадіда та прабабусі), якщо саме на їх походження

посилається особа при поданні прохання про Карту Поляка.

До прохання необхідно додати копію дійсного документу, що посвідчує особу, та копії документів, які підтверджують дані, наведені у проханні. Це можуть бути: польські документи, що посвідчують особу акти про цивільний стан або ж їх дублікати свідоцтва про хрещення шкільні свідоцтва документи, що підтверджують проходження військової служби у польських військових формуваннях документ про підтвердження факту депортації або ув’язнення, в якому знаходиться запис про польське громадянство або ж польське походження жертви депортації або ув’язнення документ реабілітації депортованої особи, в якому є запис про її польське походження закордонний особовий документ (паспорт або свідоцтво про народження), в якому є наявний запис про польську національність письмова довідка з польської або полонійної організації про активну участь даної особи у діяльності на користь польської мови, культури або польської національної меншини правомочне рішення про польське походження, видане згідно з правилами Закону «Про репатріацію».

Увага! Список польських та полонійних організацій, уповноважених до видавання таких довідок, буде оголошено в збірці постанов „Монітор Польскі” (доступний у консульстві).

Скільки часу діє Карта Поляка?

Карта Поляка є дійсною протягом 10 років від дати її видачі. Не пізніше, як за три місяці до закінчення дії Карти Поляка потрібно подати прохання про продовження її дії на наступні 10 років. Карта Поляка також втрачає свою чинність, якщо її власник отримує польське громадянство або переїжджає жити на територію Республіки Польща.

Хто вручає Карту Поляка?

Особі, якій вирішено видати Карту Поляка, відповідний документ вручає польський консул або уповноважена ним особа. Якщо це можливо, вручення Карти повинно відбуватися в урочистий спосіб. У випадку втрати чи знищення Карти Поляка, консул на прохання власника Карти видає її дублікат.

Як використовувати Карту Поляка?

Для того, щоб скористатись повноваженнями, які забезпечує Карта Поляка, необхідно пред’явити її разом з дійсним документом, який посвідчує особу.

Коли консул може відмовити у видачі Карти Поляка?

Консул відмовить у видачі Карти Поляка у таких випадках:

- якщо заявник додасть до прохання документи з неправдивими особистими даними або неправдиву інформацію

- якщо заявник дасть неправдиві свідчення, або ж приховає правду, підробить документ, чи використає справжній документ зі злим наміром

- якщо заявник був репатрійований з території Польської Народної Республіки на підставі репатріаційних договорів, що були підписані в 1944-1957 роках, до однієї з держав-учасниць цих договорів.

Карту Поляка не отримають також особи, які вже мають польське громадянство, а також ті, які проводять діяльність спрямовану на порушення безпеки, оборони, політичного ладу чи основних інтересів Республіки Польща.

Коли Карта Поляка стає недійсною?

Консул оголошує Карту Поляка недійсною, якщо її власник виявляє зневажливе ставлення до Республіки Польщі або поляків, шкодить інтересам Республіки Польщі, а також, якщо власник Карти Поляка отримав польське громадянство і проживає на території Польщі, або відмовився від Карти Поляка. Власник зобов’язаний негайно повернути консулу недійсну Карту Поляка.

У якому випадку Карту Поляка може отримати дитина?

Якщо обоє батьків мають Карту Поляка або має її один з батьків, а другий у присутності польського консула висловить свою згоду на видачу дитині Карти Поляка.

Увага! Батьківська згода не вимагається, якщо він (вона) був позбавлений батьківських прав. Якщо неповнолітньому виповнилось 16 років, він повинен особисто дати згоду на отримання Карти Поляка. Карта Поляка, надана неповнолітньому, втрачає свою дію через рік після його повноліття. Щоб уникнути цього, необхідно не пізніше, як за три місяці до закінчення терміну дії Карти Поляка подати прохання про продовження дії Карти на наступні 10 років.

www.poland.gov.pl/Karta,Polaka,2532.html.

Источники: http://shpyrka.com.ua/yak-kupyty-kvartyru-na-vtorynnomu-rynku/, http://dyvys.info/polityka/yak-u-lvovi-staty-donorom-krovi-dlya-postrazhdalyh-pid-chas-ato-vijskovyh.html, http://zik.ua/ua/news/2008/04/01/131686

Категория: Новое | Добавил: lvov-32 (14.09.2015)
Просмотров: 672 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar