Город Львов
Достопримечательности, новости, события, погода, работа, недвижимость и т.д.
Главная » Статьи » Новости города

Высокий Замок У Львов И Текст
высокий замок у львов и текст

Високий Замок у Львові

Найвищою точкою міста Львова є Високий замок заввишки 413 м. над рівнем моря. У безпосередній близькості від історичної частини міста, в давнину оточеної кріпосними стінами, замок розташовується на замковій горі (Княжій).

Високий замок впродовж багатьох століть був важливим оборонним форпостом міста. Спочатку зведена в дереві, на порозі XIII і XIV століть, фортеця була відбудована в камені. Польський король Казимир, який захопив Галичину, ймовірно, і є творцем кам'яної цитаделі. Відповідаючи рельєфу місцевості і формі гори, замок придбав вигляд прямокутника з чотирма оборонними баштами на всіх кутах. В середині замку розташовувалися казарми, склади зброї і боєприпасів, а також княжий палац, що розділяв два двори. Замок забезпечувався власною водою з вирубаного глибокого колодязя.

Штурмом опановувати замком вдавалося не багатьом, адже довгий час його стіни вважалися неприступними. Вперше це вдалося козакам в 1648 році під командуванням Максима Кривоноса. Сьогодні вулиця, ведуча до замку, носить ім'я славного козака.

Після захвату фортеці на початку XVIII століття відомим шведським королем Карлом XII і немалими руйнуваннями у зв'язку з цим, замок втратив своє стратегічне значення. З часом стіни замку були розібрані жителями на будівельний матеріал. Схили гори були укріплені, засаджені деревами, а потім на цьому місці був організований парк. Верхня частина Замкової гори є штучною. Її насипали в кінці XIX століття впродовж 31 року. Залишки древньої фортеці тим самим були знищені практично повністю. В даний час на вершині пагорба обладнаний оглядовий майданчик, з якого видно все місто.

Високий Замок

Парк Високий Замок у Львові

Парк Високий Замок у Львові це пам#39 ятник садово-паркового мистецтва місцевого значення і входить до складу природо-заповідного фонду України. Парк був заснований в 1835 році. Загальна площа парку становить 36 га.

Високий замок складається з двох терас: нижньої та верхньої. На верхній терасі знаходиться штучний курган з оглядовим майданчиком, залишки кріпосної стіни замку побудованого польськими королями, а також Львівський телецентр і телетрансляційна вежа заввишки 192 метри. У парку росте безліч листяних порід дерев: береза, тополя, ясен, липа, клен, явір, каштан, акація.

Львов. Часть 13: Высокий замок

В предпоследней части рассказа о Львове поднимемся на Высокий замок. Точнее, самого замка (изначально - детинца княжеского Львова) давно уже нет, но название осталось. Гора высотой 413 метров над уровнем моря (а значит 200-250 над городом) - самая известная во Львове смотровая площадка.

Впрочем, мне гораздо интереснее показались виды с Ратушной башни. О Высоком замке прекрасно рассказал в своё время darriuss (часть 1. часть 2 ). Но расскажу немного и я. Только предупреждаю сразу: если боитесь высоты или у Вас слабый вестибулярный аппарат - лучше под кат не ходите!

Высокий замок - один из холмов Расточья - гряды, пересекающей Львов и тянущейся далеко в Польшу. Холмы в черте города служат парками: Высокий замок, Лысая гора, Кайзервальд, Шевченковский Гай и другие.

Собственно Высокий замок изначально был деревянным, и видимо представлял собой что-то вроде маленького кремля (да и назывался древнерусским словом детинец ), а в камне был отстроен в 1362 году польским королём Казимиром:

Оборонное значение замок потерял уже в 17 веке (в 1672 году был занят турками, что однако не помогло им взять сам город), а разобрали его австрийцы в начале 19 века - типичная судьба для многих крепостей Европы и России. На горе, у подножья телевышки, уцелел лишь кусочек стены:

Смотровая площадка находится несколько выше:

В 1869-1900 годах на Высоком замке был насыпан мемориальный курган в честь 300-летия Люблинской унии (1569) - объединения Польши и Литвы в Речь Посполитую. Земля для кургана свозилась со всех важных мест бывшей Речи Посполитой - городищ, полей сражений, монастырей и т.д. а на вершину кургана была положена земля с Голгофы.

Склоны укреплены камнем, а наверх ведёт спиральная дорога:

Особенно колоритно спираль с идущими по ней людьми выглядит сверху, но я почему-то забыл сфотографировать.

И вот, наконец, выходишь наверх. На землю Голгофы, к флагштоку:

Количество людей на площадке, по крайней мере в тёплый выходной день, можно оценить по одной из фотографий выше. Речь слышна самая разная - польская, русская, немецкая, английская, и конечно украинская. Площадка довольно большая, там можно и просто посидеть отдохнуть после долгого подъёма.

Панорама центра меня несколько разочаровала. Может быть, дело в контровом свете, а может быть с Ратушной башни виды объективно интереснее. Приходить лучше всего на рассвете, так как город к юго-западу от площадки:

Вообще, подробно на панорамах центра останавливаться не буду - все они нам уже знакомы. Вот например Успенская церковь (1560-90-е) и костёл Бригиток (1586) - оба работы Павла Римлянина.

Армянский собор (колокольня 1572) и Банковская брама (два сецессионных здания):

Костёл Кармелитов (1634, 1835-39) и Бернардинский монастырь (1600-1630). На заднем плане кто-то гонится за баблом и поганит исторический центр:

Хорошо видна Цитадель (1840-50-е годы) с круглыми башнями Максимилиана :

Австрийский город - от костёла Иезуитов (1610-1630) к костёлу Марии Магдалины (1612-35, 1754-58):

А вот так отсюда выглядят Святоюр и костёл Эльжбеты:

Здание бывшего Дома Инвалидов (1855-63), в межвоенное время - армейский госпиталь, 1939-41 и 1944-54 - полк НКВД, далее его занимали пожарники, затем милиция, а ныне это Университет безопасности жизнедеятельности (видимо, аналог академии МЧС). Расположен на перешейке между Высоким замком и следующим холмом на западе:

Намного лучше с Высокого замка видны районы, которые он закрывает от Ратушной башни:

В особенности Подзамчье :

Внизу вокзальчик станции Подзамчье:

Церковь Параскевы Пятницы (1643-45, церковь-крепость румынского типа):

И Святого Мартина (1648, ныне протестантская):

Улица Богдана Хмельницкого - главная в Подзамчье и северной части города:

Зелёное здание в левой части кадра - отель Волтер , судя по всему переделанный из какого-нибудь элеватора. У его подножья автостанция №2 (Ровенское направление, в том числе Олеско, Броды, Почаев). А львовские окраины отличаются необычайной для провинции плотностью, чем напоминают спальные районы Москвы до строительного бума:

За городом улица Хмельницкого раздваивается. Налево - дорога в Польшу (через Жолкву и Равву-Русскую в Люблин), направо - в Россию (через Ровно и Киев). Видны церкви в селе Дубляны:

Железная дорога с идущим по ней товарняком - ведёт в Киев и далее в Москву:

Старый завод и новая церковь:

Еще правее - холм Лысая гора с крестом и уходящая вдаль зелёная гряда Расточья:

Костёл Богоматери Остробрамской (1930-е годы) на фоне далёких холмов:

Еще несколько видов львовских окраин:

Индастриал есть даже на Западной Украине:

На юго-западе в дымке едва различима гора Парашка в ста километрах от города (1268м), высшая точка хребта Сколевские Бескиды в Карпатах:

Последний взгляд на столицу Галиции. В следующей, заключительной части - немного о жизни города.

Львів - Парк Високий замок у Львові

#7 в нашому списку Кращі визначні місця Львова

Парк «Високий замок» розташований на Замковій (Княжій) горі і є найулюбленішим місцем для романтичних прогулянок львів'ян та гостей міста.

Саме з цією горою пов'язана перша згадка про Львів в історичних літописах 1256 року.

За офіційними даними парк був заснований у 1835 році на місці фортеці “Високий замок”, яка розташовувалась на цій горі і була оборонним та спостережним пунктом, місцем для сховища воєнної зброї та амуніції, в підвалах фортеці тримали ув'язнених. Сьогодні від фортеці залишилась тільки частина південно-західної стіни.

Загальна площа парку — 36,2 га. Парк «Високий замок» складається з двох терас: нижньої та верхньої. На нижній терасі прокладено безліч паркових алей, а також саме тут находиться монумент на честь Максима Кривоноса — полковника, який за допомогою війська Б. Хмельницького, донських козаків і місцевого українського населення оволодів фортецею “Високий Замок”.

У 1841 році на нижній терасі був споруджений штучний грот (печера), який охороняють леви з колишньої міської ратуші.

На верхній терасі знаходиться оглядовий майданчик, розташований на штучному кургані, насипаний у 1869 році польською общиною на честь святкування 300-річчя Люблінської унії (угоди про об'єднання Польського королівства та Литовського князівства у єдину федеративну державу - Річ Посполиту). Для штучного кургану було використано каміння замкових будинків та стін.

У 1957 році на Замковій горі було збудовано Львівський телецентр та телевізійну вежу, яка має близько 200 метрів у висоту.

Адреса: вул. Замкова.

Діяльність підприємства

Рубрики:
Продукція, послуги:

Олеський замок — пам’ятка архітектури та історії XIII–XVIII століття, розташований у смт Олесько, Буського району Львівської області. Один із найдавніших в Україні замків, імовірно, побудований одним із синів галицько-волинського князя Юрія Львовича на плато пагорба, який височить серед заплави р. Ліберція.

Режим роботи музею:

У літній період: з 11.00 до 18.00 год. (каса до 16.00 год.)

У зимовий період: з 10.00 до 17.00 год (каса до 16.00 год.)

В неділю: з 12.00 до 17.00 год. (каса до 16.00 год.)

Відвідати музей можна щоденно, крім понеділка.

Вартість квитка (заг. квиток: замок і огляд території):

для дітей - 5 грн.(вартість екскурсії - 30 грн.)

для студентів середніх та вищих учбових закладів України- 10 грн.(вартість екскурсії - 30 грн.)

для дорослих - 20 грн.(вартість екскурсії - 50 грн.)

Для двох дорослих осіб які супроводжують групу дітей вхід безкоштовний у всіх відділах галереї.

Рекламна інформація:

Олеський замок - відома пам’ятка архітектури ХІІІ-ХVІІІ ст. У другій половині ХV ст. Перестав бути оборонною спорудою і перетворився у резиденцію магнатських родів - Даниловичів, згодом Собєських, Жувуських. У 1629 році в Олеському замку народився майбутній король Польщі Ян ІІІ Собєський.

Експозиція замку представляє вітчизняне мистецтво XVІ-XVІІІ ст. Тут зібрано ікони, безцінні твори живопису, скульптури, ужиткового мистецтва (зокрема, меблі та гобелени).Особливу вартість має збірка скульптури XVI-XVIII ст. українського портрету XVІ-XІХ ст. В комплекс, крім замку, входить колишній монастир капуцинів з костелом св. Йосифа (1739 р. архітектор - Мартин Добравський).

Різноманітність фондів Львівської галереї мистецтв дала змогу створити своєрідну експозицію, що нагадує замкові експозиції в інших містах, але досить відрізняється від них. Бурхлива історія замку не сприяла збереженню багатьох автентичних речей, тому автентику представляють фасади будівлі, замкові портали, геральдичні рельєфи з каменю.

Серед експонатів замку:

- стародавні неглазуровані рамочні кахлі XII ст.

- українські ікони

- портрет Миколи Василя Потоцького

- чотири портрети Жевуських, врятовані з палацу в Роздолі

- мармурове погруддя доби відродження королеви Варвари Радзивілл, що померла в 31 рік

- натрунні польські портрети

- декоративна композиція «Вакх та Аріадна» (худ. Юрій Семигиновський, що навчався у Римі в XVII столітті)

- зразки дерев’яної скульптури

- надгробок Анни Сенявської, врятований з руїн замкової каплиці в Бережанах (гіпс, 1574 р. пізній ренесанс)

- західноєвропейські гобелени доби бароко та маньєризму («Поліфем», «Одісей» тощо).

Источники: http://rentforyou.com.ua/vysokij_zamok_ua.html, http://www.lvivhotelsonline.com/ua/home/High-Castle-Lviv.html, http://varandej.livejournal.com/310033.html, http://lvivtour.com.ua/ua/attractions/31.html, http://www.dlab.com.ua/id/9513

Категория: Новости города | Добавил: lvov-32 (11.07.2015)
Просмотров: 2252 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar