Город Львов
Достопримечательности, новости, события, погода, работа, недвижимость и т.д.
Главная » Статьи » Справочник

Гасова Лямпа У Львов
гасова лямпа у львов

Гасова лямпа / Gas Lamp

Ресторація-музей розташована на вулиці Вірменській у центральній частині міста Львова. Заклад присвячений винайденню гасової лампи в 1853 році.

632 подсказки(-ок). Фильтровать по вкусам:

Дім легенд / House of Legends

Овень интересная атмосфера, такого нигде не видела)) безумно вкусная еда, особенно свинные ребрышки))) можно подняться на крышу и попытаться попасть монеткой в шляпу)))

Крива Липа / Kryva Lypa

Чтобы использовать foursquare.com, необходимо включить JavaScript.

Ресторан-музей Гасова лямпа

О достопримечательности:

Ресторан-музей Гасова лямпа создан в честь 155-летия открытия в городе актуального доныне светильника. Ресторан занимает три этажа.

Ресторан-музей Гасова лямпа

- введите год вашего визита!

Сохранить отзыв Отмена

Подробнее о достопримечательности:

Ресторан-музей Гасова лямпа создан в честь 155-летия открытия в городе актуального доныне светильника. Ресторан занимает три этажа.

В 1853 году работники аптеки Под золотой зоркой Игнатий Лукашевич и Ян Зег разработали методику дистилляции и очистки нефти, что позволило начать производство керосина или новой камфины , как называл керосин И. Лукашевич. В декабре в этом же году ученые получили австрийский патент. И тогда Ян Зег открыл во Львове первое небольшое нефтеперерабатывающее предприятие.

А И. Лукашевич продолжил опыты. Взяв за основу масличную лампу, он применил керосин как горючее для освещения. Первые попытки применения керосина для освещения сопровождались мощными взрывами в лаборатории. Поэтому привлеченный к соавторству жестянщик Адам Братковский усовершенствовал изобретение устройством регулирования пресса и стеклянной оболочкой. Лампа стала более безопасной и работала без копоти. Первый светильник напоминал масличную лампу, однако имел больший резервуар, изготовленный из толстой жести, а верхняя часть его была со слюды.

Эволюцию керосиновой лампы, которая верой и правдой освещала дома на протяжении многих десятилетий, можно проследить в ресторанной экспозиции . Она включает около 200 светильников, созданных в разные годы прошлого века. Размещены здесь и репродукции фотографий разнообразных ламп и короткая информационная справка о них.

А при входе в ресторан-музей, гостей встречает сам бронзовый Ян Зег - он разместился за столом возле входа. Его партнер Игнатий Лукашевич следит за порядком из галереи третьего этажа.

Адрес ресторана музея: ул. Вірменська, 20.

Если вы будете там:

Отзыв: Ресторан Гасова лямпа (Украина, Львов) - Интересный ресторанчик-музей

Достоинства:

Атмосферно,более-менее нормальные цены, хорошее обслуживание

Недостатки:

Было прохладно

Есть во Львове некоторое число тематических ресторанчиков. И среди них ресторан-музей Гасова лямпа (Керосиновая лампа). Он популярный и очень интересный.

Возле ресторана памятник изобретателю этой самой лампы. Нос как видите у него потертый, все загадывают желания.

Интерьер оформлен так, что везде эти керасиновые лампы и все в таком стиле.

Вход в ресторанчик по узкой винтовой лестнице. В помещении тускло. Свет от ламп керосиновых. Особая атмосфера)

Нам попалась очень приятная официантка. Светленькая такая, невысокая.

Ресторанчик славится своими алкогольными напитками. Где вы еще попробуете: бензынивку, гасивку, А-95, керасынивку. Вот например мы с парнем заказали Химический експеримент.

Это 10 колбочек по 20 грамм напитка.

Вот цены.

Цены нормальные, более-менее приемлимые. Выбор блюд не широкий, но всего хватает.

Есть залы для курящих и для некурящих.

Ресторанчик не пустует, всегда много молодежи.

Из минусов хочу отметить то, что было холодно. Мы были в сентябре и я сидела в курточке, официантка тоже куталась.

А еще нам здесь выдали фирменную карточку дисконтную - Just Lviv It. Предъявляешь когда расплачиваешься и на счет моментально падает 10 процентов, их можно потратить только на сувенирную продукцию, на еду нельзя.

Советую заглянуть сюда, чисто чтобы почувствовать атмосферу.

Рекомендую этот ресторанчик Гасова Лямпа во Львове!

А если хотите просто поесть, чтобы недорого и вкусно, но без пафоса, то ходите сюда. Час поїсти.

Время использования: 1 раз

Ресторани Львова

Гасова лампа

м. Львів, вулиця Вірменська, 20

Гасова Лямпа - присвячена винаходу в 1853 році гасової лампи саме у місті Львів. У ресторані кнайпі знаходяться в експозиції приблизно двісті гасівок, а також копія оригіналу першого винаходу. Ось чому кнайпа діє як рестораном-музеєм.

Ресторан охоплює три поверхи старовинної львівської кам’яниці та літню засклену терасу з видом львівських дахів.

Графік роботи ресторану з 10:59 ранку до 01:59 ночі. Середній чек на особу в закладі 80-160 гривень з особи

Контактний телефон: (032)2367550

Додаткові зручності: жива музика, знижки, бездротовий інтернет, VIP-зал, фонова музика, винна карта, пісне меню, кавова карта, карта коктейлів,

Кількість місць: 170 +50 (на терасі). Кухня українська

Гасова лампа — це світильник, де світло утворюється в результаті згоряння гасу. Лампу винайшли випадково у 1855 році і була в широкому використанні із другої половини 19 віку. Поволі гасову лампу витиснули газові та електричні світильники, що були винайдені пізніше. Найпростіший ґатунок гасового світильнику — це ґнотова лампа, що складається з невеличкого резервуару для гасу, в котрий занурена нижня половина ґноту. Завдяки абсорбційним властивостям, він всмоктує в себе гас в процесі горіння. Верхню половину ґноту, зазвичай, обладнано пристроєм, який дозволяє регулювати його довжину, а відповідно і яскравість світла. Однак, занадто витягнутий ґніт більше коптить. Вогонь, зазвичай, захищено скляною оболонкою у формі циліндру, яка фокусує світло полум’я та виконує функції димаря.

У 1853 році, у місті Львів працівники аптеки Петера Миколяша «Під золотою зіркою», фармацевт Ян Зег та Ігнацій Лукасевич розробили метод дистиляції та очистки нафти. По тім можна було виробляти гас, чи то пак «нову камфіну», як називав гас Ігнатій Лукасевич. 1853 року в грудні львівські вчені отримують австрійський патент. Цього ж року Ян Зег відкриває у Львові першу невеличку рафінерію. Лукасевич продовжив свої експерименти з нафтою. Взявши за прототип олійну лампу, він використав гас, як пальне для освітлювання. Перші досліди з гасівками супроводжувались потужними вибухами у лабораторії.

Запрошено до роботи над лампою бляхара Адама Братковського, який удосконалив винахід пристроєм для регулювання ґнотів та оболонкою зі скла. Лампа стала більш безпечною, та працювала практично без кіптяви замки Львовщины. Перша гасівка була схожою на олійну, проте мала більший резервуар, зроблений із товстішої бляхи, а верх лампи — зі слюди.

У березні 1854 року така гасівка освічувала вітрину аптеки Львова «Під золотою гвяздою» (зараз аптека на вулиці Коперника, 1). Згодом, 31 липня 1854 року львівський хірург міського шпиталю Загорський провів першу невідкладну нічну операцію при допомозі гасівок, що освітлювали операційну кімнату. Згодом гасова лампа представлено на міжнародній виставці у місті Мюнхені, винахід був відзначений особливою грамотою.

Гасова лампа почала повсюдно використовуватись спочатку в Австрійській Монархії. У Відні гасівками освітили шпиталь та двірець, що привело до нової назви «віденьська лямпа».

Пізніше у Сполучених Штатах Америки на численні пристрої до гасівки та її вдосконалення видано було близько п’ятдесяти патентів. Після цього дещо змінені лампи стали випускати у великій кількості в США. Звідти її почали експортувати на Європейський континент. Саме тоді гасова лампа наповнила міські будинки, сільські садиби та провінційні містечка. Тоді її називали «американьска лямпа». В Польщі, у місті Кросно створили музей гасової лампи, де зібрано близько чотири тисячі експонатів цього приладу освітлення. У місті Левів діє музей-ресторан Гасова лампа .

Ігнатій Лукашевич майже до кінця свого життя досліджував нафту. В 1854 році в селі Полянка біля міста Кросно відкрив першу в Європі нафтову свердловину.

Вперше гасівку для вирощування рослин застосовував у 1868 році російський ботанік Андрій Фамінцин. У 1866 році в Москві функціонувало 9200 ліхтарів з гасівками, де застосовували багатолінійні ґноти. Освітлення гасовими лампами в місті Москва діяло до 1912 року.

Открытая группа

В його очах - увесь світ. Його усмішка - наповнена теплим сонцем. Його життя - шлях праведника. Знайомтеся - Олексій Кондратенко. Він боєць 30-ї механізованої бригади ,який отримав численні поранення у бою під містом Щастя Луганської області, втратив руку та переніс важкі операції. В нього ампутована рука, удалені деякі внутрішні органи,нещодавно відбулась складна операція на голову(удаляли уламки).

Показать полностью.. Сьогодні його стан стабільно виснажений і це зрозуміло:постійні операції та найважливіше відсутність близьких та рідних. Хлопець круглий сирота,уродженець села Червоний Лан Малинського району, жив у бабиній хаті, має дядька у іншому селі, однак допомоги від нього не чекає. Волонтери говорять про можливість протезування в одній з клінік за кордоном, однак на це потрібно більше 120 000#036 .

Зараз Олексій перебуває на лікуванні у Львівському Військовому Госпіталі і просить усіх небайдужих допомогти хто якою сумою може на протез,бо для нього дуже важливо повернутись до нормального життя#33 #33 Тому прошу всіх хто може перераховувати кошти на його іменну кратку. Номер картки - 5168 7572 8611 2877 (Кондратенко Олексій Володимирович)-перевіряйте отримувача#33

Жителі міста Львова можуть зібрані кошти принести і віддати Олексію особисто в руки. За детальнішою інформацією звертайтесь за тел. 0638508696

Памятайте#33 #33 #33 #33 Цей ГЕРОЙ за наш з вами спокій віддав своє здоровя, він сирота і нашим обовязком є допомогти йому бодай гривнею#33 #33 #33 #33 #33

ПРОШУ МАКСИМАЛЬНОГО РЕПОСТУ#33 #33 #33 Дякую)

Источники: http://ru.foursquare.com/v/%D0%B3%D0%B0%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%BB%D1%8F%D0%BC%D0%BF%D0%B0--gas-lamp/4c17a5b3368220a12baf3657, http://sightseen.turistua.com/ru/card/1521/, http://otzovik.com/review_1348907.html, http://www.lviv4you.com/ua/%D0%BA%D0%BD%D0%B0%D0%B9%D0%BF%D0%B8-%D0%BB%D1%8C%D0%B2%D0%BE%D0%B2%D0%B0/414-%D0%B3%D0%B0%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%B0.html, http://vk.com/club5979646

Категория: Справочник | Добавил: lvov-32 (11.07.2015)
Просмотров: 1228 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar