Город Львов
Достопримечательности, новости, события, погода, работа, недвижимость и т.д.
Главная » Статьи » Жизнь города

Вязниця Музей У Львов
вязниця музей у львов

Вязниця на Лонцького

Екскурсія «ОУН УПА та вязниця на Лонцького»

Діяльність ОУН (заснованої 1929 року) та УПА (1942—1954) під час Другої світової війни. Під абревіатурою «ОУН» найчастіше мають на увазі ОУН (б)— відгалуження Організації українських націоналістів, що виникло внаслідок її розколу 1940 року та на чолі якого був Степан Бандера. Саме ОУН(б) була тісно пов'язаною з Українською повстанською армією.

Вязниця на Лонцького

У 1941–1944 роках споруда використовувалася як слідча в'язниця гестапо, тут розміщувалися айнзац-групи СД. Тюремний двір був викладений надгробками зі старого єврейського кладовища[3]. Довгий час в тюрмі утримувався відомий польський вчений Казимир Бартель[4].

В цій екскурсій Ви ознайомитесь із історією Львова за часів Світової війни, також відвідаєте памятки архітектури та першу в Україні вязницю-музей. Екскурсія проводиться у супроводі кваліфікавоного екскурсовода-історика.

Тривалість - 2,5 год.

22 червня 1941 р. розпочалася німецько-радянська війна. Актуальним питанням для радянської влади постала проблема переповнення в’язниць політичними в’язнями. Особливо це стосувалося тюрем прифронтової зони, зокрема й у Львові.

Тут було три в’язниці: № 1 – на Лонцького, № 2 – Замарстинівська та № 4 – Бриґідки. Тюрма № 3 перебувала у замку м. Золочева за бл. 70 км від Львова – сюди відправляли в’язнів коли львівські тюрми були переповнені (у тюрмі на Лонцького при ліміті 1500 осіб перебувало 3 638 в’язнів). У тюрмах Львівщини станом на 22 червня 1941 р. було 5 424 в’язні.

Негайними офіційними заходами у вирішенні проблеми переповнення в’язниць стали наказ № 2445/М наркома державної безпеки В. М. Меркулова від 23 червня 1941 р. та наказ начальника тюремного управління НКВД УРСР капітана державної безпеки Філіппова від 23 червня 1941 р. У першому документі йшлося про терміновий облік усіх в’язнів у тюрмах та розподіл на тих, що підлягають депортації в ІТЛ [від рос. Исправительно-трудовые лагеря], і тих, кого необхідно розстріляти (це завдання покладалося на місцеве керівництво НКҐБ). У другому документі йшлося про евакуацію в’язнів, до нього додавався «План евакуації», згідно якого депортації з Львівської області підлягало 5 000 в’язнів. Для цього виділялося 204 вагони. Проте евакуювали лише 1 822 в’язнів із 5 000 запланованих. 3 602 в’язні залишилось у тюрмах Львова.

Тривалість екскурсії - 2,5 год

Вартість екскурсії - 120 грн/особа

Музей пивоваріння Музеї

Львівський музей пивоваріння — перший в Україні музей пивоваріння відкритий 14 жовтня 2005 року під час святкування 290-ї річниці найстарішої броварні в Україні — Львівської пивоварні.

Музей займає площу 600 квадратних метрів напівпідвальних площ Львівського пивзаводу. Експозиція музею розповідає про історію пивоваріння у Львові та про Львівську броварню. В експозиції представлені макети й справжні знаряддя праці броварників минулого й сьогодення, колекції пивних бочок і пляшок, зразки реклами, тощо.

Для відвідувачів музею передбачена можливість переглянути відеофільм про Львівську пивоварню, відвідати дегустаційний зал, який потішить всіх поціновувачів пива найкращими сортами «Львівського». У музеї працює сувенірна крамничка. Із музею є перехід до пивного ресторану «Хмільний дім Роберта Домса», який розташований у колишніх пивних підземеллях.

Сьогоднi Львiвська пивоварня є найстарiшим виробником пива в Українi. Завiтавши у Музей пивоварiння у Львовi, можна доторкнутись до її славного минулого i скуштувати чудовий хмiльний напiй, який тут виготовляють ще з 1715 року.

Телефон: 032-2948065 032-2948028

Кращі музеї у Львові

Пробуючи знайти перше найбільш підходяще слово для характеристики міста Львів, музей згадується в першу чергу, адже у Львові збереглося стільки зразків старовини, що все місто можна з упевненістю назвати музеєм під відкритим небом. Кожен дворик центральній частині міста Львова представляє собою величезну історичну цінність і є об'єктом відвідування для тисяч туристів. які побували у Львові.

Музейними експонатами для Львова служать величні храми, які до цих пір зберегли свою могутність і світлу атмосферу. Якщо ж згадати класичні музеї Львова, то тут їх настільки багато і всі вони настільки різні, що іноді досить складно зробити однозначний вибір, куди піти. А відвідати абсолютно всі музеї Львова буде дуже складно, адже для цього потрібен тривалий проміжок часу. Як і слід було б очікувати від міста, що зберігає велику історичну та культурну спадщину, що знаходиться в списку ЮНЕСКО, музеї у Львові приурочені практично всім сферам життя.

Поряд із стандартними краєзнавчими музеями, які можна зустріти практично в кожному місті, у Львові музеї представляють також такі напрямки як зброя та її розвиток у цьому регіоні, книги та їх історію, аптечне справу і багато іншого. Відвідуючи музеї Львова, Вам не доведеться нудьгувати, а після приїзду додому у Ваших спогадах збережуться багато цікавих та корисних фактів про історію та культуру славного міста Львова. Музеї тут є важливою сполучною ланкою між минулим і сьогоденням, дозволяючи нам наочно гортати сторінки історії цього древнього міста.

У Львові знайшли масове поховання вязнів. ФОТО

Археологи знайшли масове поховання вязнів пересильної вязниці у Львові.

З десяток поховань у деревяних коробках виявили поблизу вулиці Замарстинівської, - пише ТСН.

За словами археологів, це цвинтар лікарні пересильної вязниці №25. Зокрема, було знайдено кілька скелетів жінок та дітей на ділянці у садовому кооперативі.

Також серед останків є кістяки кількох немовлят.

Як повідомив директор музею «Вязниця на Лонцького» Тарас Чолій. людей, які померли у пересильній вязниці в післявоєнний час, таємно вивозили вночі, клали у деревяні ящики та ховали.

&thinsp Погода

Державний природознавчий музей НАН України (State Museum of Natural History) - один з найстаріших і найбагатших за науковими природничими колекціями серед музеїв Європи. Його внесено до європейських і світових каталогів.

Засновник музею граф Володимир Дідушицький (1825-1899) - відомий зоолог, етнограф і археолог, член-кореспондент Академії наук і майстерності у Кракові (з 1881 р.), який є автором перших наукових видань музею, серед яких Про наших хребетних тварин (1876), Каталог місцевих птахів (1880) та ін.

Приміщення музею на вул. Театральній, 18 збудовано на межі ХVІII-ХІХ ст. і є пам'яткою архітектури. У ньому знаходиться найстаріший у Львові механічний ліфт, виготовлений у Відні в середині XIX ст. Офіційною історичною датою заснування музею вважається 1870 р. коли вперше побудовано експозицію і розпочато прийом відвідувачів.

У 1880 р. В. Дідушицький передав музей на потреби громади і забезпечив його довічне утримання. Цей акт було зафіксовано у створеній Ординації Поторицькій - юридично оформленій неподільній спадщині, яку затверджено у 1893 р. парламентом у Відні, а музей дістав першу офіційну назву - Природничий музей ім. Дідушицьких . За життя В. Дідушицького музей мав сім розділів експозиції: зоологічний, палеонтологічний, мінералогічний, геологічний, ботанічний, археологічний і етнографічний. Музей брав участь у перших Всесвітніх виставках у Відні (1873 р.) і Парижі (1878 р.), де отримав дипломи і медалі.

Новий етап в історії Львівського природознавчого музею розпочався з 1940 р. коли він перейшов у підпорядкування Академії наук УРСР. Установу було визначено як науковий центр з вивчення флори, фауни і корисних копалин у західних областях України, а колекції неприродничого профілю було передано до інших львівських музеїв. Друга світова війна перервала діяльність музею до 1944 р. а у 1948 р. відбулося урочисте відкриття оновленої експозиції. На той час у музеї існувало три наукові відділи: зоології, ботаніки та геології. У 1951 р. його було підпорядковано Львівській філії АН УРСР. У цьому ж році на базі музею було створено Інститут агробіології АН УРСР. У 1956 р. його перевели в безпосереднє підпорядкування Президії АН УРСР як самостійну наукову установу із структурними відділами - ботаніки, зоології, палеонтології та експозиції. Від 1957 р. музеєм розпочато діяльність біологічного стаціонару на полонині Пожижевська (Чорногірський хребет ) в Українських Карпатах. З 1963 р. по 1969 р. музей знаходився у віданні Міністерства культури УРСР, що призвело до згортання його наукової діяльності.

У 1969 р. музей повернуто до Академії наук, а наприкінці 1973 р. на його базі створено Львівське відділення Інституту ботаніки АН УРСР (нині це Інститут екології Карпат НАН України), до якого відійшло три відділи (у т. ч. 5 докторів і 9 кандидатів наук) та високогірний біостаціонар. Музею залишили лише відділ наукових фондів і експозиції (33 штатних одиниці, з них 5 кандидатів наук). З того часу установа змушена була поступово відновлювати свій кадровий потенціал, що дало можливість у 2003 р. провести реструктуризацію базового відділу на 3 підрозділи, у складі яких нині працюють 5 докторів і 17 кандидатів наук.

Наукові фонди та музейна експозиція внесені до державного реєстру наукових об'єктів, що становлять національне надбання.

У музеї зберігаються:

  • унікальні експонати мамонта і волохатого носорога з озокеритових копалень Старуні (Передкарпаття ), метеорити (Пултуськ), бурштини з інклюзами (Гданськ)
  • палеозоологічні колекції (від кембрійського до четвертинного періоду)
  • палеоботанічні колекції (від девону до неогену)
  • колекції порід і мінералів (від докембрію до четвертинного періоду)
  • колекції природних і антропогенних грунтів
  • еталонні систематичні колекції фунтової мікро- і мезофауни
  • колекція малакофауни України
  • колекції 15 рядів регіональної і тропічної ентомофауни, а також плейстоценових комах
  • колекції риб, земноводних, плазунів, птахів (опудала, тушки і яйця), серед яких одна з найбільших у Європі унікальна колекція альбіносів і меланістів, та ссавців (опудала, тушки, черепи і роги)
  • бріологічний гербарій (Міжнародний індекс - LWD) з повними зборами мохоподібних України, Кавказу і Середньої Азії
  • гербарій судинних рослин (Міжнародний індекс - LWS).

Основний науковий фонд музею (природничі колекції) становить близько 360 тис. одиниць зберігання. Природнича експозиція музею спрямована на екологічну просвіту і формування наукового світогляду населення.

Головними напрямами діяльності музею визначено:

  • розроблення наукових основ природничої музеології, створення, збагачення та збереження фондових колекцій
  • вивчення біологічної різноманітності та екології окремих груп сучасної і викопної флори та фауни західного регіону України
  • проведення науково-освітньої, популяризаторської та культурно-просвітницької роботи.

Чорнобай Юрій Миколайович, директор музею

Інформація взята з порталу who-is-who.ua

Источники: http://lembergtravel.com/%D0%92%D1%8F%D0%B7%D0%BD%D0%B8%D1%86%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-%D0%9B%D0%BE%D0%BD%D1%86%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%BE/, http://v.lviv.ua/catalog/kulture/museum/muzej-pyvovarinnya.html, http://www.lvivhotel.com/%D0%9C%D1%83%D0%B7%D0%B5%D1%97_%D0%9B%D1%8C%D0%B2%D0%BE%D0%B2%D0%B0, http://news.lutsk.ua/u-lvovi-znayshli-masove-pohovannya-vyazniv--foto.html, http://drymba.net/uk/1036340-pryrodoznavchyy-muzey-nan-ukrayiny-lviv

Категория: Жизнь города | Добавил: lvov-32 (16.09.2015)
Просмотров: 657 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar